Časté dotazy

Jak vám můžeme pomoci? 🙂
Zodpověděli jsme pro vás vybrané dotazy. Pokud však nenajdete odpověď na svou otázku, neváhejte nám napsat.

Mnoho z vás má strach, zda můžete dodržovat zásady cukrfree stravování i v případě, že trpíte zdravotními komplikacemi, berete léky nebo jste např. těhotné či kojíte. Proto jsme pro vás sepsaly tento článek.

Co když beru léky na krevní tlak?

Na cukrfree klesnou hladiny inzulínu, které souvisí s vyšším krevním tlakem. Pokud tedy přejdete na cukrfree, velmi pravděpodobně se sníží i hladiny krevního tlaku. Je proto potřeba upravit medikace s vaším ošetřujícím lékařem. Měřte si pravidelně tlak a pokud vaše hodnoty klesnou pod 120/80, upravte medikace! Nízký krevní tlak může vést k tomu, že se vám zamotá hlava a omdlíte.

Nízký krevní tlak může souviset i s nedostatkem soli a nedostatečnou hydratací. Proto je zásadní, abyste dbali při přechodu na cukrfree na dostatek tekutin a dostatek soli ve vaší stravě. Ideální je doplnit sůl např. ve formě masového vývaru s kvalitní solí.

Co když jsem diabetik typu II.?

Pokud ještě neberete léky, mělo by být všechno v pořádku a cukrfree by vám mělo udělat od začátku velmi dobře. Dejte ze začátku pozor, aby nedošlo k výkyvům energie a mějte s sebou vždy nějakou cukrfree svačinku. Strava s omezeným množstvím cukru a příloh se používala jako léčba cukrovky dlouhá léta už před 150 lety. Potom se ale začaly využívat léky a od nízkosacharidové stravy se upustilo. Nemusíte se ale ničeho bát. To, že máte vyšší hladiny inzulínu svědčí o tom, že vaše tělo sacharidy špatně zpracovává a je potřeba mu pomoci tím, že upravíte stravu a dáte mu jich méně.

Mohu být cukrfree, když beru léky na snížení krevního cukru?

Diabetici, kteří berou léky (na bázi inzulínu nebo i příliš mnoho metforminu) musí dávat pozor na množství medikací a množství zkonzumovaných sacharidů. Pokud snížíte množství sacharidů ve stravě, budete potřebovat méně hormonu inzulínu. Pokud byste si dávali stejné množství léků, které bylo přizpůsobené vysokosacharidové stravě, kterou jste jedli doposud, váš cukr by klesal příliš nízko a mohli byste se dostat do hypoglykemie.

Hypoglykemie vyvolaná léky je velmi nebezpečná a může vést až ke kómatu. Je potřeba snížit množství medikací po domluvě s vaším ošetřujícím lékařem. Nenechte se ale odradit nebo vyděsit, naopak. Je skvělé, že budete léků potřebovat méně, budete mít stabilnější hladiny energie a bude vám mnohem lépe. Více o léčbě cukrovky pomocí nízkosacharidové stravy se dozvíte také v tomto videu s českými titulky s Dr. Sarah Hallberg (titulky u videa zapnete v pravo dole).

Jsem diabetik typu I.

Cukrfree stravování je vhodné i pro diabetiky I. typu. Předejdete tak výkyvům energie a dostanete své tělo opět pod kontrolu. Je ale potřeba společně s lékařem upravit léky. Sacharidy snižujte postupně a důsledně sledujte, jak na to reagují hladiny vašeho krevního cukru. Zajímá vás, jak to funguje s cukrovkou I. typu v praxi? Pusťte si rozhovor s Monikou Němečkovou, studentkou nutriční terapie, která se s diabetem I. typu stravuje nízkosacharidově.

Velmi dobré je také video s lékařem Davidem Dikemanem s českými titulky, které najdete na stránkách dietdoctor.com. David Dikeman mluví o tom, jak řeší diabetes I. typu u svého syna pomocí nízkosacharidového stravování. Titulky zapnete tak, že kliknete dole u videa v pravém rohu na ikonku s názvem CC a zvolíte české titulky.

Co když mám těhotenskou cukrovku?

Pokud máte těhotenskou cukrovku, opět to značí, že ve vaší stravě je pro vás momentálně příliš mnoho sacharidů a je potřeba stravu upravit. V tu chvíli je pro Vás cukrfree opravdu velmi vhodné a pomůže vám ochránit vás i vaše miminko. Snažte se stravu upravit postupně a nedělejte ze dne na den razantní změny, aby to pro vaše tělo nebyla příliš velká zátěž a šok. V našem programu omezujeme cukr postupně a je proto vhodný i v těhotenství. Více informací o léčbě těhotenské cukrovky se dozvíte i ve videu s MUDr. Hanou Krejčí. Další informace případně získáte také v tomto videu.

Co když se snažíme o miminko?

Je báječné, pokud se chcete dostat do dobré zdravotní kondice ještě před otěhotněním a náš program je v tu chvíli naprosto ideální volba. Nezapomeňte, že fit musí být oba rodiče, přemluvte partnera ať do toho jde s vámi! Strava, která sníží hladiny inzulínu, významně zvýší vaši možnost otěhotnět. A stejně tak redukce stresu je zásadní pro to, aby se u vás miminku líbilo.

Co když jsem už těhotná?

Omezení jednoduchého cukru je pro vaše zdraví rozhodně prospěšné, jediné, co bychom vám doporučovali, je dělat v těhotenství, ale i při kojení pomalejší změny. Jakákoliv razantní změna ze dne na den by mohla být pro vás i pro miminko zbytečnou zátěží. To ale neznamená, že byste měli pít během celého těhotenství džusy, naopak. Pokud odstraníte nadbytek fruktózy, uděláte tím velkou službu nejen sobě ale i miminku. Plod je totiž přímo ovlivňován vaší stravou a už v těhotenství určujete, jaký bude mít metabolismus a jestli bude mít např. problémy s cukrovkou. Samozřejmě, geny hrají svou roli, ale to, jak váš životní styl ovlivní vaše miminko, je opravdu zásadní.

Co když kojím?

Opět platí, dělejte pomalejší změny. Jakákoliv rychlá změna stravy by mohla vést k ovlivnění produkce mléka. Postupujte však pomaleji, podle toho, jak se budete cítit.

Co když jsem vegetarián?

Náš program je pro vás vhodný, ať už konzumujete maso, či ne. I přestože v našem jídelníčku najdete spoustu receptů, ve kterých se maso objevuje, není vůbec problém v některých z nich při přípravě maso jednoduše vynechat. Případně použít funkci filtrování receptů a vybrat pouze ty, které vám vyhovují.

Náš jídelníček v programu určitě není od toho, aby byl slepě dodržován, ale slouží spíše jako inspirace a ukázka toho, že i bez cukru se dá opravdu velmi pestře, a hlavně chutně stravovat. Během programu získáte i seznam doporučených potravin právě proto, abyste si svůj na míru ušitý jídelníček mohli vytvořit sami. To se vám bude hodit jak během, tak zejména po ukončení našeho programu.

Je cukrfree finančně náročné?

Pokud jste se do teď stravovali naprosto odlišně, bude zpočátku investice do cukrfree potravin potřebná. Nicméně všechny suroviny, které v našich receptech najdete, naplno využijete a věříme, že se k nim i rádi budete vracet.

Co se týče finanční udržitelnosti, většina lidí, kteří na cukrfree přešli, utratí stejné množství peněz, jako při jejich předchozím stravování. Samozřejmě je možné utrácet za nejdražší bio svíčkovou, to ale v našem programu skutečně není potřeba. Výhodou cukrfree je to, že člověk postupem času začne jíst daleko méně, jelikož ho zdravý tuk obsažený v potravinách zasytí, aniž by bylo potřeba konzumovat velké množství jídla. Stejně tak se sníží frekvence jídla a vy tak budete schopní, namísto 5–6 x denně, jíst pouze 2–3 x denně.

Spousta lidí se obává nákladnosti pečení z ořechových mouk. Ořechové dezerty však nejsou něčím, co by se na cukrfree mělo konzumovat ve větším množství a pravidelně. Ořechové dezerty jsou navíc daleko sytější, takže místo velkého kusu koláče, vám bude stačit jen malinký kousek, který naprosto uspokojí vaše chutě.

Jak to funguje?

Cukrfree Program je interaktivní online program, který vám pomůže zbavit se závislosti na cukru a emočního jedení. Po zakoupení programu získáte přístup do placené části celkem na 3 měsíce. Program je koncipován na 9 týdnů. První týden je úvodní a připravíte se v něm na svou cukrfree cestu. Následovat bude 9 týdnů, ve kterých získáte teoretické i praktické znalosti, přístup k jídelníčkům na každý den a k novým receptům. Poté budete mít k veškerému obsahu přístup ještě 2 týdny navíc. Následně se přístup k programu uzavře a vy budete mít přístup jen k hlavnímu shrnutí a dokumentům ke stažení.

Co když program zakoupím a nebudu moci ihned začít?

Chápeme, že jsou období v životě každého, kdy je složitější učinit větší změnu životního stylu a stravování. Může jít o dovolenou v zahraničí, termín dokončení projektu v práci nebo třeba zkouškové období ve škole. Vždy je proto lepší program zakoupit až ve chvíli, kdy se do programu a změny stravování můžete pustit. Pokud však zakoupíte program a nebudete mít čas se do něj ihned pustit, nemusíte se obávat, že o něj přijdete. Právě z toho důvodu jsme do programu zařadili jeden úvodní týden na přípravu a další 2 týdny navíc po skončení. V případě zakoupení voucheru si začátek programu určíte sami.

Co v placené části najdu?

Program obsahuje obsáhlé články zaměřené na teoretické znalosti fungování vašeho těla a zdravého stravování, ale i na praktické rady, které vám pomohou zbavit se závislosti na cukru a postupně přejít na nový způsob stravování. Články jsou doplněny o videa, ve kterých vám vše podstatné shrnou autorky programu Janina a Hanka. Všechny články jsou navíc dostupné i v podobě audio souborů a můžete je tak pohodlně poslouchat kdekoliv. Na každý den 9 týdenního programu pro vás máme připraveny jídleníčky. Ty jsou koncipovány tak, aby vám celý přechod usnadnily. V programu je také celá řada nových jednoduchých receptů, které jídelníčky dobře doplňují. Získáte také přístup do uzavřené skupiny na Facebooku.

Mohu věnovat Cukrfree Program jako dárek?

Určitě 🙂 Pokud budete chtít, připravíme vám také dárkový voucher, který si můžete vytisknout. Po nákupu nám napište na podpora@cukrfree.cz.

Jak je možné zaplatit?

V současné době je možné zaplatit kartami Visa a Mastercard prostřednictvím zabezpečené platební brány Stripe. Možná je také platba převodem na účet. Po zaplacení obdržíte emailem potvrzení o úspěšné platbě, fakturu a daňový doklad. Uváděné ceny jsou konečné. Slevy není možné kombinovat.

Kdo je provozovatel webu?

Web a Cukrfree Program provozuje společnost WC Labs s.r.o.

{"cart_token":"","hash":"","cart_data":""}